Listopad 2005

Maturball´s comming!!!!!! (...and afterparty :-))

26. listopadu 2005 v 17:45 Novinky
Je to tu přátelé.... je tu opět další maturitní ples. Opět se ho zhostí Národní dům na Vinohradech, jak už tomu nejaký ten čas. Po skončení plesu se účastníci přesunou na nejmenované místo, kde bude oslava letošních maturantů pokračovat. Konec není stanoven, pouze pro účastníky 6 ročníku je tu jisté omezení, protože v neděli odjíždíme na Wienwoche ve 14:31 (sraz v 14:00). Už se všichni těšíme!!!!

Cena za Schiwochenende bude 1100 CZK

21. listopadu 2005 v 20:15 | zasranej hajzl, co dělá píčoviny |  Novinky
... SWE bude o vikendu 16. až 18. prosince. Plati se Danovi (8.A) nebo Ondrovi (8.B). KDO NENI PLNOLETEJ, ZAJISTÍ SI POTVRZENÍ OD RODIČŮ, ŽE JEDE NA JEJICH ZODPOVĚDNOST. TOHLE NENI ŠKOLNÍ AKCE! Kdo bude dělat pičoviny (jako já), toho tam dan nepustí.

U parního mlýna?

16. listopadu 2005 v 8:44 | vosa |  Novinky
Při hodině tělocviku si Tomáš povšiml jedné věci, nad kterou si možná předtím nikdo z nás nelámal hlavu. Jedná se o název ulice, ve které také naše škola částečně stojí. Již z názvu je patrné, o jaký název se jedná. "U parního mlýna". Není na tom na první pohled nic zvláštního, ale když se nad tím člověk trochu zamyslí, položí si otázku: "co je to vlastně PARNÍ mlýn?" Nebudu to více rozebírat, rád bych slyšel vaše názory. Jen pište. Těšim se na vaše názory.

Deci Deci 1.11.2005

8. listopadu 2005 v 20:47 | vosa |  Proběhlé akce
Tak jsem vzal s sebou nedavno fotoaparát do deci deci a udělal jsem pár fotek, které nejsou zrovna moc povedené, ale aspoň něco. Tak se koukněte do galerie na deci deci

Zajímavost z Cambridge

7. listopadu 2005 v 23:10 Novinky
V SUOIVSOLTSI S VZÝUKEMM NA CMABRIDGE UINERVTISY
VLŠYO NJAVEO, ŽE NZEÁELŹÍ NA POŘDAÍ PSÍEMN VE
SOLVĚ. JEDNINÁ DLEUITŽÁ VĚC JE, ABY BLYY PNVRÍ
A PSOELNDÍ PÍMESNA NA SRPVÁÉNM MSTÍĚ. ZYBETK MŽUE BÝT TOTÁNLÍ SĚMS A TY TO PŘOÁD BEZ PORLBMÉU PEŘČETŠ.
JE TO PROTO, ŽE LDIKSÝ MEZOK NETČE KDAŹÉ PENSÍMO,
ALE SVOLO JKAO CLEEK. ZJÍAMVAÉ, ŽE ???
Klikněte na článek pro anketu

Tak co bude s přestavbou té naší krásné školy?

1. listopadu 2005 v 15:00 | vosa |  Novinky
Před pár dny mi z nějakého důvodu blesklo hlavou, co je vlastně s naší školou v drtince. Je to již mnohokrát prodiskutované téma a tato věta již prošla ústy snad všech, kteří na tuto školu chodí (a navíc i těch, kteří na ni chodili). Každému je jasné, že při schopnosti našeho vedení a vedení v rakousku, se my, kteří momentálně nejsme v prvním či druhém ročníku naší školy, přestavby naší školy v Drtinově ulici nedožijeme. Možná dožijeme, ale určitě nejspíše ne jako její studenti. Sliby-chyby. Kdyby nám před těma 2 lety na rovinu řekli, že na stavbu neni nic domluveno a že počítají s tím, že jenom přípravy zaberou minimálně rok, byl bych i tak klidnější i když nám to všem bylo jasné hned. Pouze trochu lituji ty, kteří si to na "Arbesáku" neužili.
Pokud máte, co k tomu dodat, jen směle pište. A když na tento článek kliknete, můžete také dole hlasovat v anketě
PS: Dane, pujčil jsem si foto
Tak tady bych chtěl pouze pro srovnání přiblížit, jak to přibližně vypadá v rakouské škole v Budapešti. Celkový dojem z vnitřku i z vnějšku je asi takový: My se můžeme jít leda tak zahrabat! Po příjezdu autobusem na jednu nejmenovanou stanici půjdeme několik set metrů menší ulicí mírně zkopečka, až přijdeme k OSB. První pohled nás ohromí. Vidíme velkou moderní budovu, Sídlo OSB. A neohromí nás jen první pohled. V úžas nás uvede celá prohlídka této školy. Ne však pouze úžas nad tím, jak zajímavě může v naší době vypadat architektura školy, nýbrž jak je možné, že oni mají naprosto vše, co si kdy mohli přát a my máme uplný hovno. Něco možná, ale zdaleka ne tolik jako oni.
Po příchodu do budovy přes vrátného (kam se hrabe na Koudelu) se dostaneme so velké chodby, která má několik pater a je srdcem celé budovy, jsou tu také v malých budkách umístěny záchody, po stěnách jsou skřínky na věci pro studenty.
Tělocvična. Integrovaná ve sklepě... akorát mám pocit že jim uprostřed něco chybí...
Kromě počítačového vybavení tu mají jednu věc, která mě opravdu rozhořčila (tedy nejen mě): mají krásnou a velkou knihovnu, bohužel nemám dobré foto. Sice já osobně zrovna knihomol nejsem, ale neznamená to že knihy nečtu rád, a mít tak pořádnou knihovnu v naší škole by jistě neuškodilo. Největší nedostatky naší školy jsou právě v tomto směru, v nedostatku studijních materiálů. Nižší ročníky to zpravidla nepociťují, ale maturanti již ví jaké to je nemít dostatek podkladů k maturitě. Škoda že s námi nebyla naše paní ředitelka. Také lituji Křena, který odtud přestoupil do Prahy.. tak to sis teda chlapče moc nepomoh.....
Nemám bohužel více fotek. Jestli někaké máte, tak je pošlete, já je s radostí zveřejním.